شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف قهوه ترک فله ممکن است به کاهش وزن افراد کمک کند. یکی از مقاله‌های سال 2018 نشان داد که هر چه شرکت‌کنندگان بیشتر قهوه بنوشند، میانگین کاهش وزن، شاخص توده بدنی (BMI) و توده چربی بیشتر می‌شود.

یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است ارتباط متوسطی با کاهش وزن داشته باشد و این ارتباط در مردان بیشتر از زنان است. با این حال، این نتایج تکرار نشده اند، بنابراین ممکن است قطعی نباشند.

اگرچه قهوه ممکن است فوایدی در کاهش چاقی داشته باشد، اما جایگزینی برای خوردن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش مکرر نیست.

صد میلی لیتر (حدود 3.3 اونس) قهوه سیاه معمولی (بدون شیر یا خامه) کالری کمی دارد. این تقریباً یک فنجان قهوه سیاه معمولی است و فقط حدود 2 کالری دارد. با این حال، افزودن خامه یا شکر باعث افزایش ارزش کالری می شود.

دانه های قهوه همچنین حاوی پلی فنول ها هستند که نوعی آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها می توانند از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت کنند. رادیکال های آزاد نوعی مواد زائد هستند که بدن به طور طبیعی در نتیجه فرآیندهای خاصی تولید می کند.

رادیکال های آزاد به عنوان سم در بدن عمل می کنند و ممکن است باعث التهاب شوند. دانشمندان ارتباط بین التهاب و جنبه های مختلف سندرم متابولیک، از جمله دیابت نوع 2 و چاقی را یافته اند.

در سال 2018، برخی از محققان منبع معتبر پیشنهاد کردند که محتوای آنتی اکسیدانی قهوه ممکن است از سندرم متابولیک محافظت کند.

اگرچه دانشمندان می توانند ثابت کنند که ترکیبات خاصی در دانه های قهوه وجود دارد، هنوز مشخص نیست که پس از ورود به بدن انسان چه اتفاقی برای آنها می افتد.

مصرف مقادیر زیاد کافئین ممکن است خطر اضطراب را افزایش دهد، به ویژه در میان افراد مبتلا به اختلال هراس یا اختلال اضطراب اجتماعی. کمتر رایج است، کافئین ممکن است باعث شیدایی و روان پریشی در افرادی شود که مستعد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *